EPSON

Детальне налаштування параметрів

Попередній перегляд зображення та вибір області сканування

Після вибору основних параметрів і роздільної здатності можна переглянути зображення та виділити або налаштувати область зображення у вікні Preview (Перегляд). Існує два типи попереднього перегляду.
У звичайному режимі перегляду (режим Normal (Нормальна)) можна переглядати зображення повністю. Вибір області сканування та параметрів якості зображення виконується вручну.
У режимі перегляду Thumbnail (Мініатюра) зображення відображаються у вигляді мініатюр. Програма Epson Scan автоматично розміщує границі області сканування, застосовує до зображення автоматичні настройки експозиції та повертає зображення за необхідності.
Щоб переглянути зображення, виконайте описані нижче дії.
Примітка.
Тип попереднього перегляду не завжди можна змінити – це залежить від типу документа та вибраного режиму сканування.
Щоб змінити розмір вікна перегляду, клацніть і перетягніть один із кутів вікна.
Якщо вікно перегляду відкриватиметься без відображення діалогового вікна "Preview" (Перегляд), зображення надаватимуться в режимі за промовчанням. Якщо перед відкриттям вікна перегляду відкриватиметься діалогове вікно "Preview" (Перегляд), зображення надаватимуться в тому режимі, який використовувався безпосередньо перед переглядом.
Деякі параметри, змінені після перегляду, застосовуватимуться в разі зміни режиму Preview (Перегляд).
Докладні відомості див. у довідці програми Epson Scan.

Створення рамки для виділення області сканування під час попереднього перегляду зображення

Рамка має вигляд прямокутника з пунктирних ліній, які обмежують область сканування у вікні попереднього перегляду зображення.
Рамку можна пересувати та змінювати її розмір. У режимі звичайного перегляду можна створити багато рамок (до 50) на кожному зображенні, щоб відсканувати різні області зображення в окремі файли.
Примітка щодо плівок і слайдів.
В разі застосування перегляду Thumbnail (Мініатюра) програма Epson Scan автоматично створює рамки навколо зображень. Якщо потрібно змінити рамку, спочатку клацніть мишею всередині рамки і натисніть значок видалення області  , а потім виконайте описані нижче дії. Якщо змінювати рамки немає потреби, перейдіть до розділу Налаштування кольорів та інших параметрів зображення.
Створіть рамку, пересуваючи курсор миші на зображенні у вікні попереднього перегляду. Курсор набуде вигляду перехрестя.
Примітка.
Під час перегляду у звичайному режимі, якщо на планшеті лише одна фотографія, можна натиснути значок автоматичного визначення  , щоб намалювати рамку автоматично, та перейти до пункту 3.
Якщо розмір області сканування відрізнятиметься від розміру оригіналу, можна спочатку вибрати значення параметра Target Size (Розмір призначення) і автоматично створити рамку пропорційно до цього розміру.
Розташуйте курсор там, де повинен бути кут рамки, і натисніть кнопку миші. Утримуючи кнопку натиснутою, перемістіть вказівник туди, де повинен бути протилежний кут області сканування. Після цього відпустіть кнопку миші. На зображенні з'явиться рамка з пунктирних ліній.
Налаштуйте рамку одним із наступних способів.
Щоб перемістити рамку, розташуйте курсор усередині неї. Він набуде вигляду руки. Перетягніть рамку за допомогою миші в потрібне місце.
Щоб змінити розмір рамки, наведіть курсор на її сторону або кут. Курсор набуде вигляду прямого або похилого відрізка лінії з двома стрілками. Перетягніть сторону або кут рамки в потрібне місце.
Примітка.
Щоб переміщення рамки здійснювалося лише по вертикалі або по горизонталі, під час її переміщення натисніть і утримуйте клавішу Shift.
Щоб під час зміни розміру рамки зберегти її пропорції, натисніть і утримуйте клавішу Shift.
Щоб отримати кращі результати сканування, переконайтеся, що всі сторони рамки знаходяться в межах області попереднього перегляду зображення. Не рекомендується охоплювати рамкою ділянки навколо області попереднього перегляду зображення.
Просто намалюйте їх, як описано в пунктах 1–3, або натисніть значок копіювання рамки  , щоб створити додаткові рамки такого самого розміру. Кожну рамку можна переміщувати та змінювати її розмір, як описано у пункті 3. Щоб видалити рамку, клацніть всередині неї, а потім натисніть значок видалення рамки  .
Щоб налаштувати якість зображення, натисніть мишею область зображення, яку потрібно змінити, і виконайте налаштування. Докладні відомості див. у розділі Налаштування кольорів та інших параметрів зображення. Якщо потрібно застосувати зроблені налаштування до всіх зображень або областей сканування, натисніть кнопку All (Усі).
Примітка.
Якщо створюється кілька рамок, перед скануванням натисніть кнопку All (Усі) у вікні Preview (Перегляд). Інакше скануватися буде лише область всередині намальованої рамки.

Налаштування кольорів та інших параметрів зображення

Після попереднього перегляду зображення і налаштування області сканування за необхідності можна змінити якість зображення. У програмі Epson Scan передбачені різні налаштування для поліпшення кольорів, різкості та контрастності, а також інші налаштування, які впливають на якість зображення. Перед налаштуванням параметрів виберіть зображення або позначте рамкою область, яку потрібно налаштувати.
Histogram (Гістограма)
Графічний інтерфейс для окремого налаштування рівнів підсвічення, тіней і гами.
Tone Correction (Налаштування тональних кривих)
Графічний інтерфейс для окремого налаштування тональних кривих.
Image Adjustment (Настройка зображення)
Налаштування яскравості, контрастності та балансу червоного, зеленого і блакитного кольорів зображення в цілому.
Color Palette (Кольорова палітра)
Графічний інтерфейс для налаштування півтонів, зокрема відтінків шкіри, без впливу на освітлені й затінені області зображення.
Unsharp Mask (Нерізка маска)
Підвищення чіткості контурів ділянок зображення і різкості зображення в цілому.
Descreening (Усунення муару)
Видалення рябизни, яка може з'являтися на ділянках зображення з близькими відтінками, наприклад з різними відтінками шкіри.
Color Restoration (Оновлення кольору)
Автоматичне відновлення побляклих кольорів на фотографіях.
Backlight Correction (Корекція фону)
Видаляє тіні з фотографій, які містять забагато фонового світла.
Dust Removal (Видалення дефектів)
Автоматично видаляє дефекти з оригінальних зображень.
Text Enhancement (Розширення тексту)
Покращує якість розпізнавання тексту під час сканування текстових документів.
Auto Area Segmentation (Автоматична сегментація)
Підвищує чіткість зображення у відтінках сірого і дозволяє точніше розпізнавати текст завдяки відокремленню тексту від графіки.
Dropout (Вилучення) – вилучення кольорів
Сканування без вибраного кольору: можна вилучити червоний, блакитний або зелений колір.
Color Enhance (Поліпшення кольору)
Поліпшення окремого кольору: можна поліпшити червоний, блакитний або зелений колір.
Докладні відомості див. у довідці програми Epson Scan.