epson

Pomembna varnostna navodila

Pred uporabo tiskalnika preberite vsa navodila v tem delu. Upoštevajte tudi vsa opozorila in navodila, ki so označena na tiskalniku.

Namestitev tiskalnika

Pri namestitvi tiskalnika upoštevajte naslednje:
Ne blokirajte ali pokrivajte zračnih poti in odprtin na tiskalniku.
Uporabite samo vrsto napajanja, ki je navedena na oznaki tiskalnika.
Uporabite samo napajalni kabel, ki je bil priložen tiskalniku. Uporaba drugega kabla lahko povzroči požar ali električni udar.
Napajalni kabel tiskalnika je namenjen samo za uporabo s tiskalnikom. Uporaba z drugo opremo lahko povzroči požar ali električni udar.
Prepričajte se, ali napajalni kabel ustreza vsem pomembnim lokalnim varnostnim standardom.
Izogibajte se uporabi vtičnic, ki so na istem omrežju kot fotokopirni stroji ali nadzorni sistemi zraka, ki se redno vklapljajo in izklapljajo.
Izogibajte se električnih vtičnic, ki so povezane s stenskimi stikali ali samodejnimi časovniki.
Celotnega računalnika ne hranite blizu morebitnih virov elektromagnetnih motenj, npr. zvočnikov ali osnovnih enot za brezžične telefone.
Napajalne kable napeljite tako, da se ne bodo odrgnili, prerezali, obrabili, prepogibali in vozlali. Na napajalne kable ne polagajte nobenih predmetov in ne dovolite, da se po njih hodi ali vozi. Bodite posebej pozorni, da so vsi napajalni kabli na koncu in na točkah, kjer vstopajo in izstopajo iz pretvornika, ravni.
Če pri tiskalniku uporabljate podaljšek, se prepričajte, da skupna nazivna obremenitev naprav, ki so priključene na podaljšek, ne presega nazivne obremenitve kabla. Prepričajte se tudi, da skupna nazivna obremenitev naprav, ki so priključene na zidno vtičnico, ne presega nazivne obremenitve zidne vtičnice.
Napajalnega kabla, tiskalne enote, enote za optično branje ali dodatnih delov nikoli ne razstavljajte, spreminjajte in ne poskušajte popraviti drugače, kot je natančno razloženo v navodilih tiskalnika.
V naslednjih primerih iztaknite napajalni kabel tiskalnika in se za popravilo obrnite na ustrezno usposobljenega serviserja:
Napajalni kabel ali vtič je poškodovan; tekočina je vstopila v tiskalnik; tiskalnik je padel na tla ali ohišje je poškodovano; tiskalnik ne deluje pravilno ali se je delovanje bistveno spremenilo. Kontrolnikov, ki niso razloženi v navodilih za uporabo, ne spreminjajte.
Če boste tiskalnik uporabljali v Nemčiji, mora biti električna napeljava v zgradbi, kjer je priključen tiskalnik, zaščitena z 10- ali 16-ampersko varovalko, da tiskalniku zagotovi ustrezno zaščito pred kratkimi stiki in poškodbami zaradi čezmernega toka.
Pri povezovanju tiskalnika na računalnik ali drugo napravo s kabli, se prepričajte, ali so priključki pravilno obrnjeni. Vsak priključek je pravilno obrnjen samo v eno smer. Če priključek obrnete napačno, lahko poškodujete obe napravi, ki ju povezujete s kablom.
Če poškodujete vtič, zamenjajte celoten kabel, ali se posvetujte z usposobljenim električarjem. Če so v vtiču varovalke, jih zamenjajte z varovalkami ustrezne velikosti in napetosti.

Izbira primernega mesta za tiskalnik

Pri izbiri primernega mesta za tiskalnik upoštevajte naslednje:
Tiskalnik postavite na ravno, stabilno površino, ki je v vseh smereh širša od spodnje ploskve tiskalnika. Če tiskalnik postavite ob zid, mora biti med zadnjim delom tiskalnika in zidom najmanj 10 cm prostora. Če je postavljen pod kotom, tiskalnik ne bo deloval pravilno.
Pri shranjevanju ali prevozu tiskalnika ne nagibajte, postavljajte postrani ali obračajte narobe. V nasprotnem primeru lahko iz kartuš izteče črnilo.
Za tiskalnikom omogočite prostor za kable, nad njim pa dovolj prostora, da lahko normalno dvignete pokrov tiskalnika.
Izogibajte se prostorom, ki so izpostavljeni hitrim temperaturnim spremembam in vlažnosti. Tiskalnik zavarujte pred neposredno sončno svetlobo, močno svetlobo in viri toplote.
Ne hranite ga na prostem, v umazanem ali prašnem prostoru, blizu vode, virov toplote in na mestih, ki so izpostavljeni udarcem, tresljajem, visokim temperaturam in vlažnosti. Ne uporabljajte ga z mokrimi rokami.
Tiskalnik postavite blizu zidne vtičnice, kjer lahko zlahka iztaknete napajalni kabel.

Uporaba tiskalnika

Pri uporabi tiskalnika upoštevajte naslednje:
Skozi reže tiskalnika ne vstavljajte predmetov.
Pazite, da po njem ne zlijete tekočine.
Med tiskanjem vanj ne vstavljajte rok ali se dotikajte kartuš s črnilom.
Ne dotikajte se belega ploščatega kabla v notranjosti tiskalnika.
Znotraj in okrog tiskalnika ne uporabljajte razpršilnikov, ki vsebujejo vnetljive pline. S tem lahko povzročite požar.
Držala kartuše s črnilom se ne dotikajte z rokami, saj lahko s tem poškodujete tiskalnik.
Tiskalnik vedno izklopite z uporabo  On. Ko pritisnete ta gumb, začne lučka  On utripati. Tiskalnika ne izklopite ali prekinite napajanja, dokler lučka  On ne ugasne.
Pred prevozom tiskalnika se prepričajte, ali so držalo kartuše in kartuše s črnilom na pravem mestu (skrajno desno).
Kartuše s črnilom pustite nameščene. Odstranitev kartuš lahko izsuši tiskalno glavo in onemogoči nadaljnje tiskanje.
Pazite, da si pri zapiranju enote za optično branje ne priprete prstov.
Če tiskalnika ne nameravate uporabljati dlje časa, izvlecite napajalni kabel iz električne vtičnice.
Pri vstavljanju originalnih dokumentov pazite, da na ploščo za dokumente ne pritiskate premočno.

Rokovanje s kartušami s črnilom

Pri rokovanju s kartušami upoštevajte naslednje:
Kartuše s črnilom hranite izven dosega otrok. Otrokom ne dovolite, da bi iz kartuš pili ali z njimi rokovali.
Preden odprete embalažo z novimi kartušami, jih najprej štiri- ali petkrat pretresite.
Kartuš se pretresajte po tem, ko ste embalažo že odprli, saj se lahko razlijejo.
Pri rokovanju z rabljenimi kartušami bodite previdni, saj je lahko okrog vrat za dovajanje črnila ostanek črnila. Če pride črnilo v stik s kožo, območje temeljito sperite z milom in vodo. Če pride črnilo v stik z očmi, jih nemudoma sperite z vodo. Če po temeljitem spiranju še vedno čutite neugodje ali imate težave z vidom, nemudoma obiščite zdravnika.
Oznake na kartuši ne odstranjujte ali trgajte, saj lahko povzročite puščanje.
Kartušo s črnilom namestite takoj, ko ste jo odstranili iz embalaže. Če kartušo pustite odprto dlje časa, ne da bi jo uporabili, normalno tiskanje morda ne bo mogoče.
Kartušo s črnilom porabite pred iztekom datuma na embalaži.
Kartuš ne razstavljajte. S tem lahko poškodujete tiskalno glavo.
Po tem, ko kartušo prinesete iz hladnega skladišča, pred uporabo počakajte vsaj tri ure, da se ogreje na sobno temperaturo.
Kartuše s črnilom hranite v hladnem in temnem prostoru.
Ne dotikajte se zelenega vezja ZP na strani kartuše. Sicer lahko onemogočite normalno delovanje in tiskanje.
Vezje ZP na tej kartuši vsebuje številne informacije v zvezi s kartušo, kot npr. stanje kartuše s črnilom, da jo lahko brez težav odstranite in znova vstavite. Vendar pa tiskalnik ob vsaki vstavitvi kartuše vsrka nekaj črnila, saj samodejno izvede preizkus zanesljivosti.
Če kartušo odstranite za poznejšo uporabo, zaščitite območje za dovajanje črnila pred umazanijo in prahom, in jo shranite na isto mesto kot tiskalnik. Zaradi ventila v vratih za dovajanje črnila so pokrovi ali čepi nepotrebni, vendar lahko črnilo vseeno umaže predmete, ki pridejo v stik s tem delom kartuše. Ne dotikajte se vrat za dovajanje črnila ali okolice.
Kartuše s črnilom hranite z oznakami navzgor. Ne shranjujte jih obrnjene navzdol.

Uporaba zaslona LCD

Zaslon LCD lahko vsebuje nekaj drobnih svetlih ali temnih točk in ima lahko zaradi svojih lastnosti neenakomerno svetlost. To je običajno in ne pomeni, da je zaslon kakor koli poškodovan.
Za čiščenje zaslona LCD uporabite samo suho in mehko krpo. Ne uporabljajte tekočih ali kemičnih čistil.
Če je zaslon LCD poškodovan, se obrnite na prodajalca. Če pride raztopina tekočih kristalov v stik z rokami, jih temeljito sperite z milom in vodo. Če pride raztopina tekočih kristalov v stik z očmi, jih nemudoma sperite z vodo. Če po temeljitem spiranju še vedno čutite neugodje ali imate težave z vidom, nemudoma obiščite zdravnika.

Omejitve glede kopiranja

Za odgovorno in legalno uporabo tiskalnika upoštevajte naslednje omejitve.
Kopiranje spodnjih elementov je zakonsko prepovedano:
Blagajniški zapisi, kovanci, državni tržni vrednostni papirji, državne obveznice in občinski vrednostni papirji
Neuporabljene poštne znamke, predhodno ožigosane razglednice in ostale uradne poštne elemente, ki nosijo veljavno poštnino
Koleki in vrednostni papirji, izdani v skladu s pravnimi postopki
Pri kopiranju naslednjih elementov bodite previdni:
Zasebni tržni vrednostni papirji (potrdila o izdanih delnicah, čeki ipd.), mesečne prepustnice, dovoljenja ipd.
Potni listi, vozniška dovoljenja, cestne prepustnice, boni za prehrano, karte ipd.
Opomba:
Kopiranje teh elementov je tudi lahko zakonsko prepovedano.
Odgovorna uporaba avtorskopravno varovanih gradiv:
Tiskalnike je mogoče zlorabiti, če kopirate avtorskopravno zavarovana gradiva. Če vam dejanja ni svetoval izkušen odvetnik, bodite odgovorni in spoštljivi in pridobite dovoljenje lastnika avtorskih pravic, preden kopirate objavljena gradiva.